Qfar po pregadit Serbia Shkruan Portali serb: Kolona me autoblinda është nisur drejt kufirit të Kosovës

Portali serb “Alo” shkruan se një kolonë e automjeteve ushtarake serbe është nisur për në Kosovë.

Një kolonë e automjeteve ushtarake serbe është nisur për në Kosovë, shkruan portali serb “Alo”. Nga kazerma para lëvizjes së tyre është parë Ministri serb i mbrojtjes, Aleksandar Vulin, transmeton lajmi net.

Pak para orës 14:00 në kazermën e ushtrisë së Serbisë në Kraljevë kanë filluar të mbërrijnë automjeke ushtarake të shoqëruara nga një numër i madh ushtarësh. Në po të njëjtën kazermë sot ka qenë i pranishëm edhe Vulin.

Njërën nga motrat Mustafa e gëzon Zoti me një fëmijë pas 15 viteve martesë

Njëra nga Motrat Mustafa, është shtatzënë pas 15 vitesh. Ajo ka dy djemë por tani është në muajin e gjashtë dhe gjithçka po shkon shumë mirë.Kengetarja Shkurte mustafa, njera prej motrave qe shume ka kenge te realizuara me motrat e saja se fundit po i shtohet familjes se saj edhe 1 anetare i ri. / Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

Njëra nga Motrat Mustafa, është shtatzënë pas 15 vitesh. Ajo ka dy djemë por tani është në muajin e gjashtë dhe gjithçka po shkon shumë mirë.Kengetarja Shkurte mustafa, njera prej motrave qe shume ka kenge te realizuara me motrat e saja se fundit po i shtohet familjes se saj edhe 1 anetare i ri. / Ju ftojmë që ta hapni marketingun për 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive!

Horoskopi ditor, e premte 28 gusht 2020

Dashi
Dite shume e vështirë kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me personin qe keni ne krah dhe marrëdhënia mes jush do vije duke u përkeqësuar. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër sepse mundësi te mira do ju dalin përpara. Financat do vazhdojnë te mbeten delikate për aq kohe sa ju nuk tregoheni te kujdesshëm.

Demi
Te dashuruarit do ja kalojnë mire pranë te partnerit te zemrës dhe do ndihen gati për te marre vendime me rendësi. Beqaret me ne fund do e bëjnë për vete princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë një histori te bukur dashurie. Ne planin financiar mos u tregoni impulsive sepse situata mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit. Dëgjojini edhe këshillat e familjareve.

Binjaket
Te dashuruarit do jene mjaft kritike ndaj vetes sot dhe do i pranojnë gabimet qe kane bere me partnerin. Ai do tregohet me i kuptueshëm dhe do ju beje te ndiheni mire. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe do mund te fillojnë një lidhje goxha te qëndrueshme dhe afatgjate. Financat do jene te qëndrueshme dhe do mund te kryeni investimet e dëshiruara.

Gaforrja
Do kaloni një dite shume te qëndrueshme gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje. Me partnerin do flisni hapur për gjithçka dhe do bashkëpunoni fort. Beqaret do kenë disa takime interesante dhe nuk do e ndiejnë aspak vetminë. Shume gjera kenë për te qene ndryshe tani e tutje. Gjendja e te ardhurave do mbetet e mire. Do mund t’i shlyeni edhe disa borxhe te vjetra.

Luani
Dite tejet e qëndrueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Me mirëkuptim dhe dashamirësi do i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur. Mbrëmja do jete akoma me e zjarrte. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa asgjë te veçante. Ne planin financiar do kaloni vështirësi te shumta dhe nuk do mund te jeni ne asnjë moment te qete.

Virgjeresha
Dite mjaft e ndërlikuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin tuaj dhe ne disa momente do debatoni fort me te. Beqaret mire është te presin para se te marrin vendime. Jo gjithmonë gjerat janë ashtu si duken. Te ardhurat do dini si t’i mbani nen kujdes dhe do nuk do kryeni investime te jashtëzakonshme.

Peshorja
Do ketë konflikte kalimtare sot ne jetën tuaj ne çift, megjithatë atmosfera do jete përgjithësisht e ngrohte. Do dini si t’i kaloni telashet sa me shpejt. Beqaret duhet te bëjnë edhe pak me shume durim nëse duan te gjejnë personin me te përshtatshëm. Ne planin financiar do ju duhet te merrni vendime te menjëhershme dhe situata do ju ndryshoje rrënjësisht.

Akrepi
Marrëdhënia ne çift do jete shume e ngatërruar gjate kësaj dite. Do keni here pas here debate te forta me partnerin dhe situata mund t’iu dale edhe jashtë kontrollit. Beqaret do japin shume nga vetja dhe me ne fund do e bëjnë për vete personin qe kane pëlqyer. Për stabilizimin e financave mos u mbështetni aspak tek ndihma e miqve sepse do zhgënjeheni.

Shigjetari
Do e dëgjoni me kujdes partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe nuk do bëni asnjë qe te bjere kundër me idetë e tij. Bashkëpunimi do vazhdoje te jete i forte. Beqaret do bien ne dashuri me shikim te pare me një ish te dashurin e një shoqeje. Mos lejoni qe kjo t’iu pengoje te ecni me tej. Financat do jene delikate, kështu qe duhet te merrni masa strikte për t’ia dale.

Bricjapi
Sot dita do jete e mrekullueshme nëse bëni kujdes me xhelozinë dhe tregoheni disi me te hapur. Ne te kundërt do keni mosmarrëveshje te forta. Beqaret do takojnë disa persona, por asnjeri nuk do ua mbushe mendjen sa për te filluar një histori dashurie. Gjendja financiare do jete goxha e qëndrueshme. Nuk do keni vështirësi për te kryer shpenzimet me te domosdoshme.

Ujori
Gjithçka do shkëlqejë sot ne jetën tuaj ne çift. Do e joshni pa fund njeri-tjetrin dhe çastet e lumtura do jene akoma me te shumta se me pare. Edhe beqaret do kalojnë një dite te bukur dhe me disa takime interesante. Me vone e dine vete ata se çfarë do bëjnë. Ne planin financiar do iu jepet mundësia ta përmirësoni situatën. Do jeni edhe me te qete.

Peshqit
Do jeni shume diplomate ju te dashuruarit dhe do dini si ta mbani pas vetes partnerin tuaj. Çdo gjë do ju shkoje ashtu si e keni programuar ne mendjen tuaj. Beqaret do e shfrytëzojnë ne maksimum lirinë qe kane dhe as qe do ju shkoje neper mend te kërkojnë një lidhje. Ne planin financiar do jeni shume te papërqendruar dhe do shpenzoni pa reflektuar me pare.

Ky është Goran Radosavleviq që udhëhoqi ushtrin ndaj familjes se Adem Jasharit dhe ënde është i lir

Aij është Goran Radosavleviq që udhëhoqi ushtrin ndaj familjes se Adem Jasharit dhe ënde është i lir
Goran Radosavleviq, një serb i cili dha urdhër qe ti shu ajn shum familje shqiptare e nder to edhe Femiljen e Adem Jasharit.

Radosavleviq gjatë lu,ftës, ai udhëhoqi një sërë gr upesh që njiheshin si Gr upi Operacional.

Ata u krijuan për të luf,tuar Ushtrinë Çlirimtares, e cila kërkonte pavarësinë e Kosovën nga Republika Federale.
OPG më vonë u dy shua për marrjen e shum jetave te shum civilëve shqiptarë në Qyshkut në Kosovën perëndimore në maj.

Gjenerali udhëhoqi OPG në luf, tën e saj kundër UÇK-së gjatë tërë luf tës së Kosovës. Një numër i gru peve të drejtave të njeriut kanë pohuar se OPG ka kr yer keto.

A e dini që ish “Miss Kosova” Drenusha Latifi nuk e ka burrin shqiptarë?

Drenusha Latifi është një nga modelet e para në Kosovë, e cila lavdërohej mjaftë për pamjen e saj dhe trupin me linja perfekte.

Drenusha, morri pjesë edhe në konkursin “Miss Kosova”, te cilin e fitoj.

Kurora e miss-it i hapi shumë rrugë prishtinases së bukur, që me të shpejtë u bë një nga femrat më të përfolura.

Drenusha Latifi është ndër të parat bukuroshe shqiptare që shkuan në Amerikë në studion e Fadil Berishes për tu fotografiar, e kështu për të pasur një eksperiencë krejt të veçantë e të pa harruar.

Drenushes i priu fati edhe në jetën private, pasi u martua dhe është bashkëshorte e nënë e lumtur e dy fëmijëve.

Ajo, bashkë me të shoqin e saj që është i kombësisë turke dhe fëmijër, jetojnë në Suedi./Kosovarja/

Video që ta prek shpirtin/ Shqiptari punon për një copë bukë, tregon si mbledh 50 kg boronica në ditë/ Duart i janë bërë

Bjeshkët në Shqipëri të go dasin me madhështinë e tyre, janë të mahnitshme për nga bukuria, por të vështira për t’u pus htuar.

Mes kësaj bukurie, ndodhet një xhevahir i vogël, në ngjyrë blu të theksuar, i jashtëzakonshëm, unik, magjik, me efekte të mrekullueshme në shëndetin e njeriut, fruti që quhet boronicë.

Boronica ndodhet në zonat më të varfëra të Shqipërisë. Gati 80 % e banorëve sigurojnë të ardhura me boronicën. Siç shihet edhe në videon e mëposhtme të publikuar një banor i fshatit Novosejt shfaqet duke mbledhur boronica. Ajo që na bie në sy është mënyra e veçantë e mbledhjes së tyre.

“Kjo që mbledh unë është boronica, i mbledh me këtë krehërin që e kam modifikuar vetë. Mund të mbledh deri në 50 kg në ditë. Më duhet 7 deri në 8 orë për të mbledhur këtë sasi, më ndihmojnë edhe familjarët. Treg ka, por është i dobët. Këtë vit nuk është se ka pasur shumë prodhim”, u shpreh banori.
Sipërfaqja më e madhe me boronicë ndodhet në Qarkun e Kukësit në Bjeshkët e Shishtavecit, Cajës ,Kolesjanit dhe Bicajve Ndërsa në Tropojë pothuajse të gjithë bjeshkët kanë frutin e Boronicës.

Jo vetëm fansat, por edhe Remzinë e mori malli për dasmat

Kjo verë mund të themi se ka qenë më e trishtë jo vetëm për qytetarët për shkak të pandemisë por edhe për këngëtarët.

Qeveria nuk lejoi mbajtjen e dasmave ndaj ndikoi shumë tek të dyja palët, shkruan “Kosovarja”.

Ndonëse më të prekurit janë këngëtaret për shkak të përfitimeve që kanë nga mbajtja e tyre.

Njëra ndër këngëtaret më të kërkuara për ahengje e dasma është edhe këngëtarja e njohur Remzie Osmani.

Se fundmi, fansat i kanë bërë një dedikim me anë të videos duke shprehur mungesën e saj e të dasmave.

E një gjë të tillë e shprëndau edhe Remzia.

Ja dëgjojeni, mbase ju ka munguar edhe juve./Kosovarja/

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya başlayın!